خبر از https://www.news.ir

نیوز: بر اساس آخرین آمار جهانی پایگاه اطلاعاتی “worldometer” تا صبح امروز، ۲۶ میلیون و ۷۹۵ هزار و ۸۴۷ نفر در جهان به ویروس کرونا ــ کووید۱۹ ــ مبتلا شده‌اند که از این تعداد، ۸۷۸ هزار و ۹۷۱ هزار نفر جان خود را از دست داده‌اند.

اخبار اجتماعی- از مجموع تعداد مبتلایان در جهان، تاکنون ۱۸ میلیون و ۹۰۷ هزار و ۷۱۴ نفر بهبود یافته و توانسته‌اند این بیماری را شکست دهند.

کشور آمریکا با بیشترین تعداد مبتلایان در جهان با افزایش ۵۳ هزار و ۸۱۳ مبتلا در ۲۴ ساعت گذشته، به مجموع ۶ میلیون و ۳۸۹ هزار و ۵۷ مبتلا رسیده است؛ تاکنون ۱۹۲ هزار و ۱۱۱ آمریکایی مبتلا به کووید۱۹ در این کشور جان خود را از دست داده‌‌اند.

کشور برزیل پس از آمریکا در رده دوم جهان قرار دارد که با افزایش ۴۵ هزار و ۶۵۱ مبتلا در ۲۴ ساعت گذشته، به مجموع ۴ میلیون و ۹۱ هزار و ۸۰۱ مبتلا رسیده است؛ در این کشور تعداد ۱۲۵ هزار و ۵۸۴ نفر جان خود را بر اثر ابتلا به کرونا از دست داده‌اند.

کشور هند به‌ عنوان سومین کشور جهان، با افزایش ۸۶ هزار و ۴۳۲ مبتلا در ۲۴ ساعت گذشته، به مجموع ۴ میلیون و ۲۳ هزار و ۱۷۹ مبتلا رسیده است؛ تاکنون ۶۹ هزار و ۶۳۵ هندی جان خود را از دست داده‌اند.

کشورهای روسیه، پرو، کلمبیا، آفریقای جنوبی و مکزیک نیز به‌ترتیب با یک میلیون و ۱۵ هزار و ۱۰۵، ۶۷۶ هزار و ۸۴۸، ۶۵۰ هزار و ۶۲، ۶۳۵ هزار و ۷۸ و ۶۲۳ هزار و ۹۰ مبتلا در رده‌های چهارم تا هشتم جهان قرار گرفته‌اند.

همچنین کشورهای اسپانیا با ۵۱۷ هزار و ۱۳۳ و آرژانتین با ۴۶۱ هزار و ۸۸۲ مبتلا در رده‌های نهم و دهم جهان قرار دارند.

از لحاظ تعداد بهبودیافتگان نیز کشورهای آمریکا، برزیل و هند به‌‌ترتیب با ۳میلیون و ۶۳۵ هزار و ۸۵۴، ۳میلیون و ۲۷۸ هزار و ۲۴۳ و ۳میلیون و ۱۰۷ هزار و ۲۲۳ بهبودیافته در رده‌های اول تا سوم قرار دارند.

جدول زیر آخرین تغییرات تعداد مبتلایان،‌ فوتی‌ها و بهبودیافتگان کرونا در سطح جهان را (مربوط به ۲ ساعت گذشته) نشان می‌دهد:

ویروس کرونا , کشور هند ,

لینک منبع: آخرین آمار جهانی کرونا در ۱۵ شهریور+ آمریکا در صدر جدول فوتی ها – نیوز

https://www.news.ir/175137/%D8%A2%D8%AE%D8%B1%DB%8C%D9%86-%D8%A2%D9%85%D8%A7%D8%B1-%D8%AC%D9%87%D8%A7%D9%86%DB%8C-%DA%A9%D8%B1%D9%88%D9%86%D8%A7-%D8%AF%D8%B1-%DB%B1%DB%B5-%D8%B4%D9%87%D8%B1%DB%8C%D9%88%D8%B1-%D8%A2%D9%85%D8%B1/

نیوز


0 دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.