خبر از https://www.news.ir

به گزارش نیوز ، در معاملات روز یکشنبه، تمام شاخص‌های تابلوی بورس قرمزرنگ بودند و شاخص کل با ۲۲ هزار واحد کاهش به رقم یک میلیون و ۲۴۰ رسید. همچنین ارزش معاملات خرد در کمترین مقدار در سال جاری قرار گرفت و روند خروج پول‌های حقیقی از بازار ادامه یافت. در شرایط فعلی سهام‌داران خرد و حقیقی در دو راهی ماندن و رفتن از بورس قرار گرفته‌اند.

بازیگران اصلی بازار

در پایان معاملات روز یکشنبه ۶۳ نماد صف خرید داشتند و ۳۰۶ نماد صف فروش داشتند که انتظار می‌رود در معاملات روز دوشنبه با افت ارزش مواجه شوند.

 احتمال رشد قیمت در معاملات امروز به نمادهای فاما (صنعتی فاما)، خزر (فنرسازی زر) و کترام (تولیدی کاشی تکسرام) تعلق داشت و در معاملات فرابورس نیز نمادهای افاد (اوراق منفعت دولت) و تملی (اوراق تسهیلات مسکن بانک ملی) بیشترین رشد ارزش بازار را به خود اختصاص دادند که به نظر می‌رسد در معاملات امروز مورد اقبال سهام‌داران قرار بگیرند.

در معاملات بورس، بیشترین کاهش قیمت به نمادهای خمحور (تولید محور خودرو)، شوینده (صنعت شوینده بهشهر) و وبصادر (بانک صادرات) تعلق داشت و در معاملات فرابورس نمادهای زبینا (کشاورزی و دامپروری بینالود) و حسینا (توسعه خدمات دریایی و بندری سینا) بیشترین کاهش قیمت را داشتند.

احتمال رشد قیمت کدام سهم ها بالا است؟+ جدول /صنایع سبز و قرمز بازار سهام

صنایع سبز و قرمز بازار سهام

در معاملات روز یکشنبه بورس گروه دارویی با رشد قیمت همراه بودند. در معاملات فرابورس نیز صنعت مواد غذایی رشد قیمت داشت. انتظار می‌رود که دو گروه دارویی و مواد غذایی در معاملات دوشنبه هم مورد توجه فعالان بازار باشند. همچنین گروه‌های بانکی و خودرو و ساخت قطعات بیشترین کاهش قیمت را داشتند. در معاملات فرابورس نیز صنایع محصولات شیمیایی و عرضه برق و گاز با کاهش قیمت همراه بودند.

پیش بینی بورس امروز

برخلاف روزهای گذشته، قیمت دلار در نیمه‌ی روز یکشنبه شروع به افزایش کرد و به کانال ۲۵ هزار تومانی وارد شد. اگر روند افزایشی قیمت دلار در روز دوشنبه نیز ادامه داشته باشد پیش بینی می‌شود موجب رشد قیمت سهام برخی شرکت‌ها شود و مانع ریزش شاخص‌های بازار سهام شود.

در مقابل روندهای درونی بازار نشان از ادامه روند نزولی شاخص‌ها دارد. در پایان معاملات روز یکشنبه بازار سهام ۶۳ نماد صف خرید داشتند که ارزش صف‌های خرید ۳۹۷ میلیارد تومان بود. در سمت عرضه‌ی بازار، ۳۰۶ نماد صف فروش داشتند که ارزش صف‌های فروش ۵ هزار و ۹۵۹ میلیارد تومان بود. با توجه به تفاوت محسوس ارزش صف‌های خرید و فروش انتظار می‌رود که بورس در روز دوشنبه نیز تحت تاثیر کاهش ارزش نمادهای دارای صف فروش با ریزش مواجه شود.

لینک منبع: احتمال رشد قیمت کدام سهم ها بالا است؟+ جدول /صنایع سبز و قرمز بازار سهام _ نیوز

https://www.news.ir/262002/%D8%A7%D8%AD%D8%AA%D9%85%D8%A7%D9%84-%D8%B1%D8%B4%D8%AF-%D9%82%DB%8C%D9%85%D8%AA-%DA%A9%D8%AF%D8%A7%D9%85-%D8%B3%D9%87%D9%85-%D9%87%D8%A7-%D8%A8%D8%A7%D9%84%D8%A7-%D8%A7%D8%B3%D8%AA%D8%9F-%D8%AC/

نیوز


0 دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.