خبر از https://www.news.ir

” الیزابت پرتجان ” ۴۷ سال به تنهایی در جزیره “هال سند ” دوون بریتانیا زندگی کرد. الیزابت قبل از مرگش گفته بود: همه خاطرات زندگی ام اینجاست این دریا حوض خانه من است دریا بارها مثل کوهی عظیم مقابل من و خانه ام قرار گرفت – امواج بلند دریا – من بارها از خدا خواستم تا باد را متوقف کند و همه چیز ارام شود.

الیزابت پرته جان زنی تنها در جزیره ارواح + عکس

او تنها باقی مانده روستائیان این منطقه بود که با طوفان مرگبار خانه هایشان را رها کرده و موفق شده بودند تا جان خود را نجات دهند اما الیزابت پرتجان تصمیم گرفت که در خانه ساحلی اش باقی مانده و با خوردن تخم مرغ و ماهی های دریا به زندگی اش ادامه دهد.

او تا سال ۱۹۶۴ میلادی و سن ۸۰ سالگی در این جزیره به زندگی خود ادامه داد.زندگی سرسختانه و قهرمانانه وی برای همیشه در تاریخ بریتانیا باقی ماند.

الیزابت پرته جان زنی تنها در جزیره ارواح + عکس

به گفته الیزابت او و دیگر ساکنان روستا زندگی آرامی داشتند تا اینکه وقتی وی تنها ۳۳ سال سن داشت توفانی سهمگین خانه ها ی جزیره را نابود کرد و باعث شد همه ساکنان منطقه جزیره را ترک کنند و به همین دلیل از آن زمان نام جزیره ارواح را از آن خود کرد. الیزابت تنها کسی بود که به زندگی خود در شرایط سخت ادامه داد و تا زمان مرگش در جزیره باقی ماند.

پس از مرگ الیزابت خانه او توسط یک شرکت گردشگری خریداری شد تا زندگی سخت الیزابت به گردشگران نشان داده شود.

لینک منبع: الیزابت پرتجان (Elizabeth Portjan) زنی تنها سرسخت و قهرمان در در جزیره ارواح بریتانیا

https://www.news.ir/331754/%D8%A7%D9%84%DB%8C%D8%B2%D8%A7%D8%A8%D8%AA-%D9%BE%D8%B1%D8%AA%D8%AC%D8%A7%D9%86-%D8%B2%D9%86%DB%8C-%D8%AA%D9%86%D9%87%D8%A7-%D8%AF%D8%B1-%D8%AC%D8%B2%DB%8C%D8%B1%D9%87-%D8%A7%D8%B1%D9%88%D8%A7%D8%AD/

نیوز


0 دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.