خبر از https://www.news.ir

 

 

نیوز:

ایرنا- نظرسنجی‌های انتخاباتی اگرچه همچنان در سطح ملی جو بایدن نامزد حزب دموکرات برای ریاست جمهوری آمریکا را پیشتاز نشان می‌دهند اما میانگین نظرسنجی‌ های بایدن  روز جمعه از اندکی کاهش برای بایدن برخوردار شدند.

 

متوسط برتری بایدن

به گزارش ایرنا، در حالی که روزهای گذشته متوسط برتری بایدن در سراسر کشور ۹.۲ درصد بود اما این رقم در روز جمعه و چهار روز مانده به پایان یا موعد رسمی انتخابات (۱۳ آبان) به ۸.۸ درصد رسید.

بر این اساس، بایدن با ۵۲.۱ درصد و ترامپ با ۴۳.۲ درصد در نظرسنجی‌ها ظاهر شده‌اند. به این ترتیب شانس بایدن همچنان بالاتر از ترامپ نشان داده می‌شود.

 

سقوط جو بایدن؛ امید اول دمکرات‌ها چطور همه را ناامید کرد؟ -

 

این وضعیت در ایالت‌های رقابتی به این شرح است:

در آریزونا درصد حامیان بایدن از ۵۲ درصد روز گذشته به متوسط ۴۸.۷ درصد رسیده و موافقان ترامپ هم از ۴۴ درصد روز گذشته به ۴۵.۶ در امروز رسیده‌اند.

نظرسنجی‌های روز گذشته، وضعیت بایدن را در فلوریدا بین یک تا ۶ امتیاز مثبت نشان می‌دادند و برای ترامپ هم در یک نظرسنجی ۲ امتیاز مثبت در نظر گرفته شده بود که این وضعیت امروز به ۲ تا ۷ امتیاز برای بایدن و ۳ تا ۴ امتیاز برای ترامپ تغییر یافت.

میانگین موافقان بایدن در این ایالت ۴۸.۸ درصد و موافقان ترامپ هم به رقم ۴۶.۵ رسیده‌اند که نشان از برتری ۲.۳ درصدی بایدن دارد.

 

۴۲ روز به انتخابات آمریکا؛ قدرت‌نمایی بایدن در حیاط خلوت ترامپ | Euronews

 

ایالت جورجیا

در جورجیا بایدن در روز گذشته ۴۸ تا ۵۲ درصد آرای شرکت‌کنندگان نظرسنجی را به خود اختصاص داده بود و سهم ترامپ هم ۴۴ تا ۴۸ درصد بیان شده است. این وضعیت برای امروز با اندکی تغییر برای بایدن به ۴۸.۴ و برای ترامپ به ۴۶.۸ رسید.

بایدن روز گذشته در میشیگان بین ۸ تا ۹ امتیاز از ترامپ برتری داشت که این رقم برای امروز به ۷ تا ۱۹ امتیاز رسید و ترامپ هم توانست در یک نظرسنجی سه امتیاز پیش بیفتد.

 

سناریوهای انتخابات امریکا؛ نگاه ترامپ و بایدن به ایران | سیاست ایران در برابر امریکا چه خواهد بود؟ - همشهری آنلاین

 

سیر نزولی بایدن

به این ترتیب متوسط امتیاز نامزد دموکرات در این ایالت در روز جمعه ۵۱.۴ درصد و برای نامزد جمهوریخواه هم ۴۲.۶ درصد ثبت شد.

در مینه‌سوتا بایدن در روز پنج‌شنبه ۱۱ تا ۱۳ امتیاز جلوتر بود که این رقم در روز جمعه به سه امتیاز رسید. اما متوسط نظرسنجی‌ها برای این نامزد ریاست جمهوری آمریکا ۵۰.۲ درصد برتری از رقیب ۴۲.۲ درصدی او نشان می‌دهند.

شرایط در کارولینای شمالی در روز گذشته برای پیشتازی بایدن یک تا هشت امتیاز را مطرح می‌کرد اما در روز جمعه رقابت بیش از گذشته در این ایالت تنگاتنگ شده بود به گونه‌ای که متوسط برتری بایدن به ۲.۳ درصد رسید.

 

نیوز

 

بر این اساس بایدن با ۴۹.۱ درصد در برابر ترامپ با ۴۶.۸ درصد در این ایالت پیشتاز است.

 

میانگین نظرسنجی‌ های بایدن  در ایالت پنسیلوانیا

پنسیلوانیا هم شاهد پیشتازی بایدن با ۴۴ تا ۵۳ درصد در مقابل ۳۹ تا ۴۶ درصدی ترامپ بود اما روز جمعه متوسط نظرسنجی‌ها گویای برتری بایدن با ۵۰.۲ در برابر ترامپ با ۴۵.۱ درصد بودند.

وضعیت در ایالت همیشه قرمز تگزاس هم دوشادوش به پیش می‌رود و بایدن توانسته است در برخی نظرسنجی‌ها از ترامپ پیشی گیرد هرچند که متوسط داده‌های به دست آمده برای ترامپ ۴۸.۱ درصد در برابر بایدن با ۴۶.۹ درصد را نشان می‌دهند.

 

در ایالت ویسکانسین

در ویسکانسین که روز گذشته بایدن با ۱۲ تا ۱۳ امتیاز جلوتر از ترامپ بود در روز جمعه با ۹ درصد برتری به کار خود ادامه داد. متوسط امتیازهای بایدن در این ایالت ۵۱.۸ درصد و برای ترامپ هم ۴۳.۴ درصد به ثبت رسیده است.

 

>>>خبر مرتبط:

نگاهی به کارزار انتخاباتی ترامپ و بایدن در ایالت فلوریدا

اتهام تازه ترامپ به جو بایدن

ایران بازیچه نیست، بازی‌گردان است/ ترامپ و بایدن هم به همان نتیجه‌ای می‌رسند که اوباما رسید

 

 

 

 

 

لینک کوتاه : https://www.news.ir/?p=246195

لینک منبع: بایدن سقوط کرد / میانگین نظرسنجی‌ های بایدن  روز جمعه از اندکی کاهش داشت

https://www.news.ir/246195/%D9%85%DB%8C%D8%A7%D9%86%DA%AF%DB%8C%D9%86-%D9%86%D8%B8%D8%B1%D8%B3%D9%86%D8%AC%DB%8C%E2%80%8C-%D9%87%D8%A7%DB%8C-%D8%A8%D8%A7%DB%8C%D8%AF%D9%86-%D8%A8%D8%A7%DB%8C%D8%AF%D9%86-%D8%B3%D9%82%D9%88/

نیوز


0 دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.