خبر از https://www.news.ir

به گزارش نیوز، قرار بود صبح امروز جلسه بررسی نهایی  قیمت بلیت هواپیما  با حضور وزیر راه و شهرسازی و مدیران شرکت‌های هواپیمایی برگزار شود، اما این جلسه به ظهر امروز موکول شد.

روز گذشته محمد اسلامی وزیر راه وشهرسازی اعلام کرد: سازمان هواپیمایی کشوری با حضور اعضای انجمن شرکت‌های هواپیمایی جلسه‌ای درباره قیمت بلیت هواپیما برگزار خواهد کرد و هر نتیجه‌ای در این نشست به دست بیاید ما نیز آن را می‌پذیریم.

وزیر راه و شهرسازی گفت: به هیچ وجه اجازه نمی‌دهیم شرکت‌های هواپیمایی افزایش قیمت را اعمال کنند.

رفیعی رئیس هیئت مدیره دفاتر خدمات مسافرتی  با بیان اینکه امروز مقرر شده بود در ساعت ۱۰ صبح جلسه‌ای در رابطه با بلیت هواپیما برگزار شود، افزود: متاسفانه به دلیل عدم حضور

مدیران بازرگانی ایرلاین‌ها جلسه در این ساعت لغو شد.

به گفته این مقام مسئول به نظر می‌رسد که وزیر راه و شهرسازی از صحبت‌های روز گذشته خود عقب نشینی کرده باشد.

💲 اجازه افزایش قیمت بلیت هواپیما را نمی‌دهیم

رئیس هیئت مدیره دفاتر خدمات مسافرتی تصریح کرد: به هیچ عنوان اجازه نخواهیم داد که با این بهانه‌ها مجددا قیمت بلیت هواپیما افزایش یابد.

او توضیح داد: بعد از پیگیری‌های زیاد امروز ساعت ۲ مجددا جلسه‌ای با حضور مدیران بازرگانی ایرلاین‌ها و نمایندگان مجلس و وزیر راه وشهرسازی برگزار خواهد شد.

💲 تعیین قیمت بلیت هواپیما فرمول خاصی ندارد

رفیعی در پاسخ به سوال خبرنگار ما مبنی بر اینکه آیا تعیین شدن قیمت بلیت هواپیمافرمول خاصی دارد، افزود: به هیچ عنوان قیمت بلیت هواپیمافرمول خاصی ندارد و تنها براساس عرضه و تقاضا تعیین می‌شود.

گفتنی است، موضوع افزایش قیمت بلیت هواپیمااز چند روز پیش واکنش‌های بسیار زیادی را به دنبال داشت به طوری که نمایندگان مجلس و همچنین شورای رقابت برای رسیدگی به این موضوع ورود کرده‌اند.

براساس این گزارش شب گذشته هم اسلامی درباره قیمت گذاری بلیت هواپیما ها گفت: نفس قیمت گذاری وظیفه دولت نیست و طبق قانون،  قیمت با عرضه و تقاضا تعیین می‌شود.

او ادامه داد: در این شرایط با یک اقدام هیجانی نمی‌توان قیمت‌ها را تعیین کرد. سازمان هواپیمایی کشوری باید  جلساتی را برگزار کند و ما  جمع بندی و نتایج  بررسی‌ها را ببینیم و به یک نتیجه نهایی برسیم.

اسلامی ادامه داد: بر اساس آن چیزی که اعلام شده،  تغییر قیمت‌ها در اول آبان ماه فعلا متوقف شده است تا  نتیجه نهایی بعد از بررسی‌های بیشتر اعلام شود.

وزیر راه و شهرسازی گفت: ما اگر بخواهیم به صورت هیجانی و بر اساس حباب ارز تصمیم بگیریم واقعا همه چیز متاثر می‌شود ولی الان زمان تغییر و تصمیم گیری در این بخش نیست.

کلام آخر اینکه دستور وزیر راه و شهرسازی برای لغو افزایش قیمت بلیت هواپیماتاثیر بسیار زیادی برای برقراری آرامش در این حوزه داشت که امیدواریم با برگزاری جلسه امروز همچنان این دستور به قوت خود باقی بماند.

لینک منبع: تعویق چند ساعته در برگزاری جلسه تعیین قیمت بلیت هواپیما _ خبرگزاری نیوز

https://www.news.ir/223884/%D8%AA%D8%B9%D9%88%DB%8C%D9%82-%DA%86%D9%86%D8%AF-%D8%B3%D8%A7%D8%B9%D8%AA%D9%87-%D8%AF%D8%B1-%D8%A8%D8%B1%DA%AF%D8%B2%D8%A7%D8%B1%DB%8C-%D8%AC%D9%84%D8%B3%D9%87-%D8%AA%D8%B9%DB%8C%DB%8C%D9%86-%D9%82/

نیوز


0 دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.