خبر از https://www.news.ir

به گزارش رکنا، جوزف سافرا ثروتمندترین بانکدار دنیا و پولدارترین مرد برزیل در سن ۸۲ سالگی از دنیا رفت. وی از خانواده‎ای یهودی بود که ثروت خانوادگی خود را از تجارت با کاروان شتر به دست آورده بودند.

ارزش ثروت وی به ۲۳ میلیارد دلار می رسید

بر اساس بیانیه موسسه مالی «بانکو سافرا» که توسط وی و برادرش تاسیس شد، وی در روز پنج شنبه بر اثر مرگ طبیعی جان خود را از دست داده است.
وی مالک بانک ملی سافرا در نیویورک و بانک جی سافرا ساراسین در سوئیس بود. هر دوی این بانک ها به افراد بسیار ثروتمند خدمات می دهند.
مجله فوبز در گزارش میلیاردرهای سال ۲۰۲۰، ارزش دارایی خالص وی را ۲۳.۵ میلیارد دلار برآورد کرد و وی را در جایگاه ۳۹ پولدارترین افراد جهان و ثروتمندترین مرد برزیل قرار داد.
همچنین فوبز، وی را ثروتمندترین بانکدار جهان معرفی کرد و اکنون این لقب به جورج پائولو لیمان، بانکدار برزیلی با دارایی به ارزش ۱۹.۹ میلیارد دلار می رسد.
وی از پدر و مادری یهودی در لبنان متولد شد و با پدرش در سال ۱۹۶۲ به برزیل مهاجرت کرد. خانواده او از مدت ها قبل به واسطه داشتن تجارت با کاروان شتر در دوران امپراطوری عثمانی در سوریه ثروتمند شده بودند.

لینک منبع: ثروتمندترین بانکدار جهان درگذشت – نیوز

https://www.news.ir/317734/%D8%AB%D8%B1%D9%88%D8%AA%D9%85%D9%86%D8%AF%D8%AA%D8%B1%DB%8C%D9%86-%D8%A8%D8%A7%D9%86%DA%A9%D8%AF%D8%A7%D8%B1-%D8%AC%D9%87%D8%A7%D9%86-%D8%AF%D8%B1%DA%AF%D8%B0%D8%B4%D8%AA/

نیوز


0 دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.