خبر از https://www.news.ir

به گزارش نیوز به نقل از فارس، عباس معمارنژاد، در مورد اینکه آیا قرار است باقیمانده سهام دولت در سه بانک ملت ، تجارت و صادرات در قالب صندوق دارا سوم به مردم عرضه شود، گفت: بله همین طور است. باقیمانده سهام دولت در این بانک‌ها در قالب صندوق دارا سوم ارائه می‌شود و  اکنون این طرح در مرحله اخذ مصوبه دولت است که بعد از مصوبه دولت چگونگی ارائه این سهام مشخص می‌شود.

 

جزئیات جدید از عرضه صندوق دارا سوم در بورس

ارزش این عرضه صندوق دارا سوم

معاون بیمه و بانک وزیر امور اقتصادی و دارایی در مورد اینکه ارزش باقیمانده سهام دولت در سه بانک چقدر است، گفت: به قیمت امروز بورس ارزش این سهام ۲۴ هزار میلیارد تومان است که قرار است در قالب دارا سوم و از طریق بورس اوراق بهادار تهران به مردم ارائه شود.

در راستای واگذاری تصدی‌های دولت به مردم و قانون اجرای سیاست‌های کلی اصل ۴۴ سهام سه بانک ملت، تجارت و صادرات از طریق سهام عدالت به مردم واگذار شده بود و هنوز سهم دولت در هر یک از این بانک‌ها حدود ۲۰ درصد باقی‌مانده بود که مقرر شده بود دولت باقیمانده این سهام را به مردم ارائه کند، اما با وجود اینکه باقیمانده این سهام در قالب صندوق قابل معامله بورسی (ETF) یا همان دارا یکم در سال جاری ارائه شد، اما همه این سهام دولت به فروش نرسید و از حدود ۲۰ هزار میلیارد تومان ارزش سهام دولت حدود ۶۷۰۰ میلیارد تومان به مردم ارائه شد و باقیمانده سهام دولت ماند.

اکنون دولت می‌خواهد باقیمانده سهام خود را در این بانک به حدود ۲۴ هزار میلیارد رسیده را در قالب صندوق دارا سوم و از طریق بورس به مردم ارائه کند.

 

اگر شرایط فعلی تداوم یابد، استقبال خوبی از عرضه سهام داراسوم نخواهد شد

محمدابراهیم احمدی در خصوص عرضه صندوق دارا سوم در بازار بورس اظهار کرد: در صورت تداوم شرایط فعلی، نمی‌توان استقبال خوبی از عرضه سهام داراسوم را متصور بود، مگر اینکه حقوقی‌ها و سهامداران عمده بازار را حمایت کنند تا سودآوری سهم‌های دارایکم و دوم بار دیگر در بازار جلوه‌گری نماید، همچنین مردم احساس رضایت نسبی از سهامداری در بازار سرمایه داشته ‌باشند و در یک کلام اعتماد از دست رفته آن‌ها از بازار به مردم بازگردد تا در آن صورت مردم برای استقبالی باشکوه از سهام داراسوم آماده شوند.

 

لینک منبع: سهام دولت در این سه بانک ۲۴ هزار میلیارد تومان است که در عرضه صندوق دارا سوم ارائه میشود.

https://www.news.ir/223916/%D8%AC%D8%B2%D8%A6%DB%8C%D8%A7%D8%AA-%D8%AC%D8%AF%DB%8C%D8%AF-%D8%A7%D8%B2-%D8%B9%D8%B1%D8%B6%D9%87-%D8%B5%D9%86%D8%AF%D9%88%D9%82-%D8%AF%D8%A7%D8%B1%D8%A7-%D8%B3%D9%88%D9%85-%D8%AF%D8%B1-%D8%A8%D9%88/

نیوز


0 دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.