خبر از https://www.news.ir

نیوز:به گزارش افکارنیوز، مقامات آمریکایی سرگرم تحقیقات در خصوص نقض قوانین ضد انحصارطلبی توسط گوگل و طرح شکایت از این غول فناوری هستند.

 

🔰 فروش اجباری دارایی های گوگل

بحثهای مذکور ممکن است راه را برای نخستین تجزیه یک شرکت آمریکایی در چند دهه اخیر به دستور دادگاه هموار کند. فروش اجباری داراییها همچنین ضربه بزرگی برای گوگل خواهد بود که از مرورگر کروم به عنوان محبوبترین مرورگر وب دنیا برای کمک به موتور جست و جوی خود که برای درآمدهایش کلیدی به شمار می رود، استفاده کرده است.

 

گوگل - نیوز

 

💠 تضعیف سلطه گوگل بر بازار جهانی

منابع آگاه اظهار کرده اند مذاکرات درباره نحوه رسیدگی به کنترل گوگل بر بازار جهانی ۱۶۲.۳ میلیارد دلاری تبلیغات دیجیتالی ادامه دارد و هنوز هیچ تصمیم نهایی گرفته نشده است. اما دادستانها از کارشناسان فناوری تبلیغات، رقیبان صنعتی و ناشران رسانه برای اقدامات احتمالی به منظور تضعیف سلطه آن درخواست کرده اند.

 

غول فناوری - نیوز

 

🔰 شکایت ضد انحصارطلبی

وزارت دادگستری آمریکا به طور جداگانه در حال آماده سازی یک شکایت ضد انحصارطلبی است که در آن گوگل به سوءاستفاده از کنترل خود بر بازار جست و جوی آنلاین متهم شده است. این شکایت که بزودی اعلام خواهد شد، احتمالا شامل استفاده این غول فناوری از سیستم عامل اندروید برای کمک به گسترش نفوذ موتور جست و جوی این شرکت خواهد بود.

 

آمریکا نیوز

 

💠 شکایت از غول های فناوری

طرح این شکایت از گوگل با تفحص فزاینده سیاستمداران دموکرات و جمهوریخواه در واشنگتن از غولهای فناوری شامل فیس بوک، آمازون، اپل و گوگل در خصوص مسائلی مانند حذف رقیبان، استفاده از اطلاعات خصوصی کاربران و نحوه عملکردشان در قبال انتشار اطلاعات نادرست در دوره تبلیغات انتخابات ریاست جمهوری همزمان شده است.

 

نیوز

 

🔰 اتهام زنی به غول فناوری

مرورگر وب کروم که گوگل در سال ۲۰۰۸ معرفی کرد و بزرگترین سهم بازار را در آمریکا دارد، در مرکز اتهام زنی رقبا به گوگل قرار دارد و آنها مدعی هستند که این غول جست و جوی آنلاین از دسترسی به تاریخچه وب کاربران برای کمک به کسب و کار تبلیغاتش استفاده می کند.

 

گوگل - نیوز

 

🚫 اگر دادستانها از گوگل نخواهند کروم را بفروشد ممکن است خواستار دستور دادگاه برای محدود کردن استفاده گوگل از اطلاعات بدست آمده از کروم برای کمک به محصولات دیگرش شوند. 🚫

 

گوگل - نیوز

 

⛔ مخالفت های دیرینه

بر اساس گزارش پولیتیکو، کنترل گوگل روی فناوری تبلیغات دیجیتالی به خرید سال ۲۰۰۷ شرکت دابل کلیک برمی گردد. این شرکت به وب سایتها و تبلیغات کنندگان کمک می کرد تبلیغات آنلاین را نمایش دهند. کمیسیون تجارت فدرال در آن زمان این خرید را بررسی و با چهار رای موافق در برابر یک رای مخالف موافقتش را اعلام کرد.

 

 

گوگل - نیوز

 

یکی از کمسیونرهایی که به نفع این توافق رای داده بود، به روزنامه نیویورک تایمز اظهار کرد: اگر وی آنچه را که اکنون می داند، در آن زمان می دانست با این ادغام مخالفت می کرد.

لینک منبع: نقشه جدید دولت آمریکا برای گوگل ❓ / شکایت علیه قدرت زیاد غول های فناوری

https://www.news.ir/222503/%D9%86%D9%82%D8%B4%D9%87-%D8%AC%D8%AF%DB%8C%D8%AF-%D8%AF%D9%88%D9%84%D8%AA-%D8%A2%D9%85%D8%B1%DB%8C%DA%A9%D8%A7-%D8%A8%D8%B1%D8%A7%DB%8C-%DA%AF%D9%88%DA%AF%D9%84/

نیوز


0 دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.