خبر از https://www.news.ir

 

از پیشگویی کرونا تا مرگ ترامپ در سیمپسون‌ها

 

نیوز: ۲۰ سال پیش، در یکی از اپیزود‌های انیمیشن محبوب سیمپسون‌ها، دونالد ترامپ تاجر مشهور عرصه مستغلات درمقام رئیس‌جمهور آمریکا رویت می‌شود.

پیشگویی های رازآلود کرونا تا مرگ ترامپ در کارتون سیمپسون‌ها

با روی کار آمدن ترامپ، ناگهان فضای مجازی پر می‌شود از سکانس مذکور، زمانی که ترامپ درحال سخنرانی است و شخصیت اصلی سریال، هومر توسط نیرو‌های امنیتی دستگیر شده است. همین مساله باعث می‌شود خالقان سیمپسون‌ها را همچون نوستراداموس قرن ۲۱ بدانند.

مایا سلام، نویسنده مشهور نیویورک‌تایمز

در سال ۲۰۱۸ مایا سلام، نویسنده مشهور نیویورک‌تایمز سراغ این موضوع می‌رود. او در یادداشتی با عنوان « کارتون سیمپسون‌ها بسیاری را پیش‌بینی کرده‌اند، بیشترشان قابل‌ توضیحند» تفسیری غیرزرد از ماجرا می‌دهد. این روزنامه‌نگار تاکید می‌کند در اتاق نویسندگان سیمپسون‌ها خبری از گوی بلورین جهان‌بین نیست و به‌واقع نویسندگان این سریال باهوش‌ترین نویسندگان جهان نیستند. آل جین، یکی از نویسندگان اصلی سریال از سال ۱۹۹۸، به نیویورک‌تایمز می‌گوید: «آینده را می‌توان بهتر از کسی پیش‌بینی کرد که فکر می‌کند آینده را پیش‌بینی می‌کند.»


 >>>بیشتر بدانید

ترامپ ساخت واکسن کرونا و رشد شاخص بورس را به خود نسبت داد


تاریخچه سیمپسون ها

سیمپسون‌ها (به انگلیسی: The Simpsons) مجموعه تلویزیونی پویانمایی آمریکایی ساخته مت گرینیگ است که برای شبکه رسانه‌ای فاکس ساخته می‌شود. این مجموعه تلویزیونی در حال حاضر بسیار جنجال به پا کرده است، این سری نمایشی طنز از سبک زندگی خانواده سیمپسون‌ها است که از هومر، مارج، بارتو مگَی تشکیل شده. این مجموعه فیلم در شهر ساختگی اِسپرینگ‌فیلد اجرا می‌شود که فرهنگ آمریکایی، ارتباطات تلویزیونی و دیگر رفتارهای انسانی را به تصویر می‌کشد.

کارتون سیمپسون‌ها بلندترین مجموعه تلوزیونی «کمدی موقعیت» آمریکایی است که از ۱۷ دسامبر ۱۹۸۹، تاکنون، از شبکه فاکس پخش می شود. این مجموعه فیلم در شهر ساختگی اسپرینگ فیلد، اجرا می‌شود که فرهنگ آمریکایی، ارتباطات تلویزیونی و دیگر رفتارهای انسانی را به تصویر می‌کشد.

مدتی است که انیمیشن سیمپسون‌ها (The Simpsons) با پیش‌بینی‌ها یا پیشگویی‌هایی که درباره آینده داشته‌اند، به شهرت زیادی دست پیدا کرده است.

این پیش‌بینی‌های عجیب و غریب از حوزه سرگرمی فراتر رفته و در این روزها شاهد پیش‌گویی در بخش‌های مختلف سیاسی، فناوری و مهم تر از همه، بیماری کرونا، معضلی که این روزها همه ما را کم و بیش درگیر خود کرده، هستیم.

پیش گویی‌های جالبی که باعث شده است این پرسش بارها مطرح شود که چگونه یک کارتون می تواند آینده را پیش گویی کند؟! با وجود اینکه پاسخ مشخصی برای این پرسش تاکنون ارائه نشده است، برخی از این پیشگویی های جالب را می‌توان در اینجا مشاهده کرد:

پیشگویی شکار ماهی سه چشم

در یکی دیگر از قسمت‌های سریال سیمپسون ها که در سال ۱۹۹۰ پخش شد، بارت یک ماهی دارای سه چشم با نام بلینکی در رودخانه کنار نیروگاه شکار کرد. حدود یک دهه بعد، یک ماهی سه چشم در دنیای واقعی و درون یک مخزن آب در آرژانتین کشف شد.

 سیمپسون‌ها

پیشگویی به وجود آمدن ویروس ابولا

یکی از اتفاقات که در این کارتون سیمپسون‌ها بسیار دقیق و عجیب پیش‌بینی شده، شیوع بیماری وحشتناک ابولا پیش از وقوع آن بود. در سال ۱۹۹۷ در قسمت سوم از فصل نهم این کارتون یکی از شخصیت های کارتونی مشغول خواندن کتابی با عنوان «جورج کنجکاو و ویروس ابولا» است. در سال ۲۰۱۴ ویروس ابولا در غرب آفریقا گسترش یافت و باعث مرگ افراد زیادی شد.

پیشگویی اختراع ساعت‌های هوشمند

در قسمت ۱۹ فصل ششم انیمیشن The Simpsons که در سال ۱۹۹۵ منتشر شد، شاهد نمایش ساعت هوشمند بودیم که این پیش‌بینی حدود ۲۰ سال بعد و در سال ۲۰۱۴ به حقیقت پیوسته است. در این قسمت، زمانی‌که لیزا با یک فرد پیشگو ملاقات می‌کند، به او می‌گوید که احتمالا در آینده با شخصی به نام هیو آشنا می‌شود و با او نامزد می‌کند. در طی صحنه‌های بعدی مشاهده می‌کنیم که هیو با ساعت خود صحبت کرده تا به وسیله آن سفارش غذا دهد.

اگرچه تا به امروز ساعت هوشمند هنوز یک کالای خانگی و فراگیر نشده، اما بسیاری از افراد از زمان عرضه آن در سال ۲۰۱۴ از این نوع ساعت‌ها استفاده می‌کنند. فارغ از این موضوع باید بدانید که در سال ۱۹۹۵، شاهد به‌کارگیری اسمارت ‌واچ در سریال سیمپسون‌ها بودیم و کمتر از ۲۰ سال بعد این پیش‌بینی نیز به حقیقت پیوست.

پیشگویی دریافت جایزه نوبل

در سال ۲۰۱۶ بود که پروفسور بنت هولمستروم (Bengt Holmström) از دانشگاه MIT، جایزه نوبل اقتصاد را دریافت کرد. این اتفاق در حالی رخ داد که دقیقا ۶ سال قبل در قسمت اول فصل بیست و دوم انیمیشن سیمپسون‌ها، بر سر دریافت جایزه نوبل اقتصاد توسط این دانشمند شرط‌بندی شده بود. در این قسمت مشاهده می‌کنید که مارتین، لیزا، دیتابیس و مایل‌هاوس بر روی یک برگه کاغذ، اسامی افرادی که تصور می‌کردند جایزه نوبل به آن‌ها اهدا خواهد شد را نوشته بودند.

 سیمپسون‌ها

پیشگویی بوجود آمدن ویروس کرونا

در یکی از قسمت های این انیمیشن در سال ۱۹۹۳در فصل چهارم قسمت Marge in Chains، کارخانه‌ای را نشان میدهد که از متن روی جعبه های آنجا پیداست مربوط به آسیای شرقی و اوزاکای ژاپن است. دو نفر در حال مکالمه با هم هستند که ناگهان یکی از کارکنان عطسه میکند، از دهان او یک ویروس بیرون میاید، آنها ویروس‌ها را درون جعبه ها قرار می‌دهند.

پیش بینی ریاست جمهوری دونالد ترامپ

در اپیزود هفدهم فصل یازدهم کارتون سیمپسون ها با عنوان «Bart to the Future» در سال ۲۰۰۰ دیده می شود که لیزا در آینده به عنوان ریاست جمهور ایالات متحده انتخاب شده است. وی در دفتر کار خود خطاب به اعضای دولتش چنین می گوید : «همانطور که می دانید ما یک بودجه بسیار اندک را از رئیس جمهور ترامپ به ارث برده ایم» و در ادامه توسط میلهاوس ون هوتن که وزیر امور خارجه است از ورشکستگی کشورش مطلع می شود. ۶ سال بعد دونالد ترامپ به عنوان رئیس جمهور جدید ایالات متحده سوگند یاد کرد و اگر چه در سومین سال حضور او در کاخ سفید، کشورش هنوز ورشکسته نشده اما شیوع ویروس کرونا ضربه ای بی سابقه به اقتصاد این کشور وارد کرده است. همچنین در زمانی که سناریو این اپیزود از سیمپسون ها نوشته می شد، دونالد ترامپ در فکر حضور در رقابت های انتخابات ریاست جمهوری بود.

پیشگویی مرگ ترامپ در سال ۲۰۲۰

با ابتلای رئیس‌جمهور آمریکا(ترامپ) به کرونا آن هم درست چند ماه قبل از انتخاب ریاست جمهوری، بار دیگر این کارتون عجیب و غریب که تقریبا بیشتر پیشگویی‌هایش به حقیقت پیوسته بر سر زبان‌ها افتاده! این پیشگویی کارتون سیمپسمون‌ها درباره‌ی ترور و مرگ ترامپ در سال ۲۰۲۰ است. همانطور که در مطالب بالا از پیشگویی سیمپسون‌ها درباره ریاست جمهوری ترامپ در سال ۲۰۰۰ گفتیم این بار این انیمیشن در سال ۲۰۱۸ تصویری از ترامپ پس از ترور و در تابوت را نشان میدهد.

پیشگویی دقیق و باورنکردنی کارتون سیمپسون ها از انتخابات ۲۰۲۰ ایالات متحده

طرفداران سریال سیمپسون ها (The Simpsons) بار دیگر شاهد پیش بینی عجیب اما دقیق این انیمیشن از انتخابات ریاست جمهوری ۲۰۲۰ بوده اند. کلیپی از یکی از اپیزودهای سال ۲۰۱۲ این انیمیشن پرطرفدار نقشه ایالت های آمریکا و ترکیب آرای آن ها را نشان می دهد که با رنگ های قرمز و آبی و به نشانه حمایت از هر کدام از نامزدهای جمهوری خواه و دموکرات مشخص شده اند در حالی که شخصیت آقای برنز از میت رامنی (نامزد جمهوری خواهان) حمایت می کند.

 سیمپسون‌ها

 سیمپسون‌ها

 

در کارتون سیمپسون ها تنها نتیجه آرای یک ایالت با واقعیت امروز تفاوت دارد

 

در این اپیزود از کارتون سیمپسون‌ها به ماجرای رویارویی میت رامنی از طرف حزب جمهوری خواه و باراک اوباما به نمایندگی از حزب دموکرات به تصویر کشیده شده و همانطور که گفته شد، شخصیت برنز از نامزد جمهوری خواهان حمایت می کند.

این میلیونر کارتونی قصد دارد سگی را وادار به انتخاب بین کاندیداها کند و پس از آن به نقشه ایالت های آمریکا که به رنگ های قرمز و آبی تقسیم شده اند اشاره می کند. این نقشه شباهتی بسیار دقیق و باورنکردنی به نقشه کنونی آرای ایالت های این کشور به جو بایدن و دونالد ترامپ دارد.

در نقشه به تصویر کشیده شده در کارتون سیمپسون‌ها تنها نتیجه آرای یک ایالت با واقعیت امروز تفاوت دارد که آن هم آریزوناست، ایالتی که البته تا هنگام نوشتن این مطلب نیز تکلیف آن دقیقاً هنوز مشخص نشده هر چند بسیاری آرای آن را به دموکرات ها و جو بایدن داده اند. این اولین باری نیست که کارتون سیمپسون ها اتفاقات آینده را پیش بینی می کند.

طرفداران سریال سیمپسون ها (The Simpsons) بار دیگر شاهد پیش بینی عجیب اما دقیق این انیمیشن از انتخابات ریاست جمهوری ۲۰۲۰ بوده اند.

پیشگویی سیمپسون ها در باره انتخابات آمریکا و رای نیاوردن ترامپ ! اگه به حرف کارتون‌ سیمپون‌ها باشه ترامپ رای نمیاره و آمریکا وارد جنگ داخلی میشه که تا تاریخ ۲۰ژانویه «۷۵ روز دیگه» همه‌ شهرهای آمریکا با خاک یکسان میشه!!!! .

این در حالی است که بسیاری از پیشگویی‌های این کارتون تاکنون به وقوع پیوسته است، باید منتظر بود تا ببینیم تا پایان سال ۲۰۲۰ آیا این پیشگویی نیز به حقیقت میپیوندد یا خیر!

>>>خبر مرتبط 

 

لینک کوتاه : https://www.news.ir/?p=263986

لینک منبع: پیشگویی های رازآلود کرونا تا مرگ ترامپ در کارتون سیمپسون‌ها _ نیوز

https://www.news.ir/263986/%DA%A9%D8%A7%D8%B1%D8%AA%D9%88%D9%86-%D8%B3%DB%8C%D9%85%D9%BE%D8%B3%D9%88%D9%86%E2%80%8C%D9%87%D8%A7-%D9%BE%DB%8C%D8%B4%DA%AF%D9%88%DB%8C%DB%8C-%D9%87%D8%A7%DB%8C-%D8%B1%D8%A7%D8%B2%D8%A2%D9%84%D9%88/

نیوز


0 دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.