خبر از https://www.news.ir

 

پیش‌بینی و بررسی ۷ تحلیل‌گر از تحولات امروز بورس تهران

نیوز: هفت تحلیل‌گری که در یک نظرسنجی درباره پیش‌بینی وضعیت امروز بورس تهران شرکت کردند پیش‌بینی و بررسی می‌کنند که امروز شاهد تعادل در بورس باشیم.

پیش بینی بورس 3 آبان

 خبرهای منفی برای بورس

اما بازار سهام با عواملی روبرو است که می تواند روند بازار را کند و حتی بازار را از فاز اصلاح وارد فاز ریزش کند. برخی از این عوامل در درون بازار سهام بورس قرار دارد و برخی نیز از بیرون بازار به بورس تحمیل شود و اجازه نمی دهد شاخص در باند پرواز قرار بگیرد.

تامین نقدینگی

بسیاری از فعالان بازار سهام بورس بخشی از نقدینگی جاری خود را وارد بورس کرده‌اند و نگاهی کوتاه مدت به بورس دارند. این گروه برای تامین نقدینگی روزانه خود به فروش سهام دست می‌زنند. برخی از تحلیل‌گران معتقدند با توجه به تعطیلی بازارها در روز یکشنبه، این گروه از سهام‌داران در روز شنبه در سمت عرضه بازار خواهند ایستاد و افزایش عرضه‌ها موجب نزول شاخص‌های بورس خواهد شد.

 

انتخابات آمریکا و بورس

درست یا غلط برخی سهامداران بر عامل انتخابات آمریکا به عنوان یک گزینه اثر گذار بر بازار ها اصرار دارند با توجه به اینکه ۱۰ روز دیگر به برگزاری انتخابات آمریکا مانده این عامل کماکان به عنوان یک ریسک در بازار عمل می کند. بازار روز شنبه می تواند تحت تاثیر این اتفاق نیز باشد به خصوص پس از برگزاری مناظره انتخاباتی و وزن کشی شانس هر دو نامزد. در صورت که بازار تصور داشته باشد روند کنونی قابل دوام نیست طبیعتا در صف خرید قرار نمی گیرد حتی اگر ابهام درباره انتخابات باقی باشد باز هم بورس روز مثبتی را پشت سر نخواهد گذاشت.

پیش بینی بورس شنبه

با پیش‌بینی و بررسی‌ عوامل درون‌زا و برون‌زای موثر بر بورس، در مجموع می‌توان گفت بورس در روز شنبه رمق چندانی برای رشد نخواهد داشت. برخی از تحلیل‌گران بازار سرمایه محدوده‌ی نزدیک به یک میلیون و ۴۰۰ هزار واحد را کف حمایتی شاخص می‌دانند، این گروه معتقدند که قیمت‌ها در کمینه‌ترین مقادیر قرار گرفته‌اند و سهام‌داران انگیزه‌ای برای فروش سهام ندارند و در نتیجه بورس بیش از این نزول نخواهد کرد. از سوی دیگر، به نظر می‌رسد اگر انتظارات سهام‌داران مبتنی بر بدتر شدن وضعیت اقتصادی کشور باشد، روند مازاد عرضه و تشکیل صف‌های فروش می‌تواند در روز شنبه هم ادامه یابد و شاخص کل روز قرمزرنگی را تجربه کند.

با اخبار نیوز همراه باشید…

 

 

 

لینک کوتاه : https://www.news.ir/?p=236208

لینک منبع: پیش‌بینی و بررسی ۷ تحلیل‌گر از تحولات امروز بورس تهران/انتخابات آمریکا و بورس _ نیوز

https://www.news.ir/236208/%D9%BE%DB%8C%D8%B4%E2%80%8C%D8%A8%DB%8C%D9%86%DB%8C-%D9%88-%D8%A8%D8%B1%D8%B1%D8%B3%DB%8C-%DB%B7-%D8%AA%D8%AD%D9%84%DB%8C%D9%84%E2%80%8C%DA%AF%D8%B1-%D8%A7%D8%B2-%D8%AA%D8%AD%D9%88%D9%84%D8%A7%D8%AA/

نیوز


0 دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.