خبر از https://www.news.ir

۱۳ حیوان عجیب و غریب و ناشناخته دنیا و کاملاً شگفت انگیز که احتمالاً هرگز نام آنها را نشنیده اید. از گوزن های نوک دار گرفته تا خرگوش مانند موجوداتی با صورت خرس عروسکی، عجیب ترین ها اینجاست .

حیوان عجیب و غریب

گرگ خاکی در آفریقا

اجازه ندهید نام اوشما را فریب دهد. گرگهای خاکی نه به گرگ و نه به موریانه مربوط نیستند. در عوض، نام آنها در آفریقایی به معنای (گرگ زمین) است، که اشاره به اشتهای اشتیاق آنها برای حشرات است.

بومیان شرق و جنوب آفریقا، گرگهای درد با کفتار بیشترین ارتباط را دارند. با گفتن این جمله، به احتمال زیاد خواهید دید که آنها به جای لاشه ای که شیر توسط آن رها شده است، در حال ملاقات موریانه هستند.

گرگ های درد می توانند تا ۲۰۰۰۰۰ موریانه را در حالت نشسته بخورند.

و با استفاده از پروتئین و رطوبت، آنها را قادر می سازد تا در خشک ترین گوشه های کره زمین با موفقیت زندگی کنند.

بزرگ گوش ها در صحرای استرالیا

بزرگ گوش ها در صحرای استرالیا

این بزرگ گوش یک کوهنورد نادر و بیابانی استرالیایی است که به دلیل دم بلند، خز ابریشمی و گوش های بزرگ شهرت دارد. او که به عنوان باندیکوت خرگوش نیز شناخته می شود، با درآمد حاصل از فروش حباب های شکلاتی عید پاک که برای اطمینان از بقای گونه استفاده می شود، به یک سمبل عید پاک در استرالیا تبدیل شده و جایگزین اسم حیوان دست اموز عید پاک شده است.

در حقیقت، کیسه بزرگ گوش ها ماده به سمت عقب است تا از پر شدن آن توسط خاک هنگام حفر جلوگیری کند.

آرمادیلو پری وار صورتی

آرمادیلو پری وار صورتی

کوچکترین آرمادیلو، و فقط در زمین های چمنزار و دشت های شن و ماسه آرژانتین یافت می شود، آرمادیلوهای پری صورتی غیر قابل تصور زیبا هستند. اندازه جیب آنها با طول کمتر از ۱۱ سانتی متر، با پوسته ای صورتی و خز ابریشمی سفید، آنها را به دنبال حیوانات خانگی می اندازد. متأسفانه، زیستگاه طبیعی آنها نیز به دلیل کشاورزی و دامداری از بین رفته است. سازمان هایی مانند Xenarthrans تمام تلاش خود را برای اطمینان از گونه ها انجام می دهند.

گوزن های آبی چینی

گوزن های آبی چینی

(من آمده ام تا چمن های شما را بخورم) گوزن های آب چینی  بومی دشت سیل یانگ تسه و برخی از مناطق کره جنوبی، گوزن های آب چینی و بیشتر با یک گوزن مشک که یک گوزن واقعی است ارتباط بیشتری دارد . نرها شاخ شاخ ندارند. در عوض، آنها مانند دندان سگ های مخروطی طولانی رشد می کنند، و به نژاد لقب ترسناک(گوزن خون آشام) می دهند. نه اینکه در طبیعت با یکی از آنها روبرو شوید در معرض خطر نیستید. بلکه عاج ها تا حد زیادی زینتی هستند و برای ریشه زدن به اطراف استفاده می شوند.

آنها بسیار ترجیح می دهند که علف های هرز، علف ها و گیاهان را بخورند.


>>>بیشتر بدانید: حیوان خانگی عجیب یک ز‌ن! + عکس


تیغ پشت نواری دشت

حیوان عجیب و غریب دیگر تیغ پشت نواری دشت است

یک تنه رگه دار در جنگل بارانی ماداگاسکار

با وجود پوشیده شدن از سنبله، تنور رگه دار خارپشت نیست. مطمئناً، هنگامی که تهدید شود به گلوله تبدیل می شود، و به دهان هر حیوان شکارچی احمق به اندازه کافی سعی می کند آن را بخورد، گوشت را شلیک می کند، اما بیشتر مربوط به سمور و خال است.

بومی ماداگاسکار است، و شما می توانید گیاهان شاخدار رگه دار را ببینید که در کف جنگل های بارانی در خراشیده جمع شده اند و به دنبال کرم ها و حشرات دیگر برای ضیافت هستند. به طور عمده شبانه، برخورد با یک تنه رگه دار مطمئناً شما را وحشت زده خواهد کرد.

دماغ ستاره ای

خال دماغ ستاره ای

خال های دماغه ستاره ای در مناطق (مرطوب) آمریکای شمالی یافت می شوند، غیر معمول نیستند، فقط به طور غیر معمول دیده می شوند.

اندام متمایز ستاره ای شکل در انتهای بینی آنها حساس به لمس است و بیش از ۲۵۰۰۰ دقیقه گیرنده حسی دارد که از آنها برای احساس دور زدن استفاده می کنند.

این خال ها که از یک همستر متوسط ​​بزرگتر نیستند، از بینی خود برای دمیدن حباب های زیر آب نیز استفاده می کنند تا طعمه های خود را بو کنند، و آنها را به تنها پستاندار شناخته شده ای تبدیل می کنند که بوی زیر آب می دهد.

خرگوش بی دم ایلی

این خرگدش که برای اولین بار در سال ۱۹۸۳ در کوههای تیان شان چین کشف شد، تا سال ۲۰۱۴ دوباره مشاهده نشد. تصور می شود که در اینجا کمتر از ۱۰۰۰ وجود دارد.

شبیه خرگوش گوش کوتاه و صورت خرس عروسکی، آن دوست دارد چمن، گیاهان و گیاهان کوهی بخورد. آنها تابستان را با جمع آوری مواد غذایی سپری می کنند و آنها را در میان سنگهای موجود در (توده های یونجه) مشخص ذخیره می کنند.

اسلیمی نسبت به پانداها، به ندرت در طبیعت دیده می شود، اگرچه تله های دوربین عکاسی در اطراف کوه های تیان شان ایجاد شده اند که به دانشمندان ایده بهتری از چگونگی زندگی این حیوان زیبا و جادویی می دهد.


>>>بیشتر بدانید: حیوانات خانگی عجیب نفیسه روشن خبرساز شد +عکس


مارخور

مار خور

مارخور هم نوعی حیوان عجیب و غریب است که بر روی صخره ای در منطقه بیابان پاکستان  که به عنوان پیر کوهستان شناخته می شود، این بز خارق العاده فقط در کوههای دورافتاده شمال شرقی افغانستان و پاکستان یافت می شود. این حیوان با وجود ظاهر عجیب و غیرمنتظره، حیوان ملی پاکستان است. متأسفانه، این همچنین در لیست حیوانات وحشی در معرض خطر جهان است.

عجیب و غریب، مارکور اسپیتل به عنوان یک ضد سم بدنبال آن است. به راحتی برداشت می شود. مارخور آدمهای شلخت و خواری هستند، بنابراین وقتی آنها نوش جان می کنند، از دهان آنها تف می ریزد و روی زمین خشک می شود. مردم محلی به راحتی آن را از زمین می تراشند.

حیوان عجیب و غریب

پوست پر سوندا یک حیوان عجیب و غریب دیگر

این موجودات لطیف به هیچ وجه عضوی از خانواده لمورها نیستند. در حقیقت، آنها کاملاً با نخستی ها ارتباط نزدیکی دارند. کلوگو زندگی خود را صرف نگه داشتن تنه درختان در جنگل های جنوب شرقی آسیا می کند. این زمانی است که خز خاکستری و قهوه ای آنها مفید باشد و مانند استتار عالی عمل کند. آنها با استفاده از فلپ پوستی به نام پاتاجیوم از درخت به درخت دیگر سر می خورند، در مصرف انرژی صرفه جویی می کنند و از پرهیز می کنند.

آنها از یک فلپ پوست به نام پاتاژیوم استفاده می کنند تا از درخت به درخت دیگر بلغزانند، در مصرف انرژی صرفه جویی می کنند و از شکارچیان جلوگیری می کنند. هنگامی که مادر سر می خورد و به دنبال غذا می رود، بچه شکم مادر را نگه می دارد. هر چند این حیوانات خجالتی و زیبا به دنبال طعمه نیستند، زیرا همه آنها گیاهخوار هستند.


>>>بیشتر بدانید: تعجب صیادان استرالیایی پس از صید موجودی عجیب از دریا


حیوان عجیب و غریب

گربه مارگای منزوی 

در جنگلهای برگریز، گرمسیری، نیمه گرمسیری و ابرهای آمریکای مرکزی و جنوبی، مارگای یک گربه وحشی کوچک زندگی می کند که تمایل به زندگی انفرادی دارد و از میان درختان بالا می رود، به دنبال موش، قورباغه های درخت و سنجاب (در میان موجودات دیگر) برای خوردن.

قامت و صورت لکه دار آن ممکن است یادآور یک گل لنگ باشد، اما مطمئن باشید حاشیه دارای چند تفاوت اساسی است. از طرف دیگر، دم آن از پای عقب آن بلندتر است، در حالی که یک قلقلک قطعاً کوتاهتر خواهد بود.

حیوان عجیب و غریب

جربویای قلمی بلوچستان

به نظر می رسد مثل تلاقی بین یک مرغ ریز و موش، این سه انگشت پا جرگوی بلوچیستان با موش قلابی آفریقایی به عنوان کوچکترین جوندگان در جهان مبارزه می کند. وزن آنها کمتر از چهار گرم و قد آنها به سختی چهار سانتی متر است و بومی پاکستان هستند.

به ویژه دشت های خشک و تپه های شنی کویر بلوچستان. با یک بار غذا خوردن روبرو شدید، آماده جذابیت شوید. آنها که از رژیم غذایی دانه های باد زده و برگ های خشک استفاده می کنند، با دستان کوچک و کوچک غذای خود را به دهان می رسانند.

حیوان عجیب و غریب

کوئول شرقی

با لباسهای خالدار و زیبای آنها، بچه های کوئول به اندازه یک دکمه زیبا هستند. بومیان استرالیا و برخی از مناطق پاپوآ گینه نو، این مارپیچ های گوشتخوار از زمان میوسن در پرندگان کوچک، مارمولک ها و حشرات جمع می شوند.

متأسفانه، از زمان توصیه ناخوشایند وزغهای عصا به استرالیا، تعداد بچه ها به طرز چشمگیری کاهش یافته است. آفات کند و سنگین نشان دهنده یک وعده غذایی سریع و آسان برای بچه چابک است. سم در امتداد پشت وزغ ها کشنده است.

خوشبختانه، برنامه های تولید مثل در تاسمانی باعث احیای طوفان های دور از محل اصلی پایکوبی وزغ ها در شمال استرالیا می شود.

حیوان عجیب و غریب

یک سگ راکون در طبیعت

حیوان عجیب و غریب و خارق العاده ترین نکته در مورد سگ های راکون این است که اصلاً مربوط به راکون نیستند. علیرغم داشتن چهره هایی که به نظر یکسان می رسند، این سگهای شرق آسیا که به آن تانوکی نیز گفته می شود، بیشترین ارتباط را با روباه دارند.

سگ های راکون نیز از زمان های بسیار قدیم در فرهنگ عامه ژاپن بسیار قابل توجه بوده اند. آنها به عنوان شیطنت و مفرح به تصویر کشیده می شوند و به دلیل تغییر شکل معروف هستند. بسیاری از خانه های ژاپنی مجسمه ای کوچک از یک در قفسه های کتاب خود دارند.

لینک منبع: ۱۳ حیوان عجیب و غریب و ناشناخته دنیا !! / آمازون سرزمین ناشناخته ها

https://www.news.ir/360234/13-%D8%AD%DB%8C%D9%88%D8%A7%D9%86-%D8%B9%D8%AC%DB%8C%D8%A8-%D9%88-%D8%BA%D8%B1%DB%8C%D8%A8-%D9%88-%D9%86%D8%A7%D8%B4%D9%86%D8%A7%D8%AE%D8%AA%D9%87-%D8%AF%D9%86%DB%8C%D8%A7/

نیوز


0 دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.